Salı, Ocak 25, 2022
Ana SayfaKulak Estetiği
Array

Kulak Estetiği

Kulak Estetiği

Kepçe Kulak (Prominent Ear):

Kulak kepçesinin önden ve arkadan bakıldığında istenenden daha fazla ve çıkıntılı görünmesi durumudur. Bu durum genç erkek ve bayanlarda önemli bir psikolojik travma nedenidir. Operasyonu özel bir durum veya hastalık hali olmadıkça lokal anestezi ile uygulamaktayım. Yaklaşık her iki kulak 45-60 dakika zaman almakta. Kulak kepçelerinin arkasındaki deride kalacak iz genellikle fark edilebilir olmayıp, rahatsız edici olmaz. Kulak kıkırdaklarına gerekli büklüm verilmesi, gerekirse bir miktar kıkırdak çıkarılması, kepçenin genel olarak kulak memesi de dahil arkaya doğru  bükülerek kafaya yaklaştırılması sağlandıktan sonra isteniyor ise kulak memesine delikler açılarak işlem tamamlanır. Hastaneden kısa bir süre sonunda yürüyerek ayrılabilir.

Kulakların üzerinden geçen uygulanacak sargı 4-5 gün süre ile tutulduktan sonra yapılan ilk kontrolde gerek kullanılan teknik gerek de kulakların durumuna göre benzer süre ile ikinci bir sargı uygulamasına veya kulakların açık bırakılmasına karar verilir.

Hastanın kulaklarını 2 ay süre koruması ve mücadele sporları ve diğer travma nedeni olabilecek kontrolsüz aktivitelerden uzak durması tavsiye edilir.

 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Erkeklerde Üreme sistemi

Kordon Kanı Akışı

24 Haftalık Fetus Ultrasonu

Son Yorumlar