Cumartesi, Ocak 22, 2022
Ana SayfaVajina Daraltma Ameliyatı
Array

Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajina Daraltma Ameliyatı

Vajinal genişlik, çiftler arasında cinsel problemlerden biridir. Vajina daraltma ameliyatı: Vajina ile penis arasındaki uyumsuzluk, her iki partnerde orgazm konusunda sorun yaratacaktır. Vajina genişlik açısından kişisel farklılık göstermekle beraber genellikle doğum yapmamış bir kadında iki parmağın girimine müsaittir. Vajina da arka ve ön duvarda boylamasına mevcut katlantılar genişlemeyi arttırır. Vajina boyu ise ortalama 7-9 cm kadardır. Yine Vajina da enlemesine mevcut birçok katlantı boyda uzamayı sağlar. Aşağıdaki durumlarda vajinada genişleme olur.

* Bazı kadınlarda normalde vajina büyük olabilir,

* Doğum sayısının fazla olması,

* Doğumda yırtılma olması ve usulüne uygun dikilmemesi,

* Doğum sonrası dikişlerde açılma olması,

* İri bebek doğurma,

* Yaşın ilerlemesi ile beraber vajinada elastikiyet kaybı olması.

Vajinal genişlik ile beraber genellikle idrar torbasında ve barsaklarda da vajinaya doğru sarkma meydana gelir. İdrar torbasında sarkma idrar kaçırma, sıkışma vb. gibi problemler ortaya çıkarabilir. Vajinal genişleme aynı zamanda ilişki esnasında vajinada normal sulanmayı engeller ve problemi iyice arttırır.

Vajinal genişleme ve buna bağlı cinsel problem varlığında yapılması gereken basit bir cerrahi operasyon ile vajinayı daraltmaktır. Genel anestezi altında vajinanın arka duvarından boylamasına bir parça çıkarılarak kesik kenarlar birbirine dikilir. Yarım saatlik bir işlem olup, hastanede yatmayı gerektirmez. Uygun ağrı kesici kullanımı ile rahatlama sağlanır

 

RELATED ARTICLES

Most Popular

Erkeklerde Üreme sistemi

Kordon Kanı Akışı

24 Haftalık Fetus Ultrasonu

Son Yorumlar