Menopozda Yeni Tedaviler


Menopozda Yeni Tedaviler Ünlü ilaç firmalarından Novo Nordisk, dünyada ilk kez menopozun metobolizmaya bağlı değişiklik gösteren farklı dönemleri ve cerrahi menopoz için geliştirdiği farklı tedavi seçeneklerini tıp dünyasına sundu.

Novo Nordisk, hem doğal menopozun farklı dönemlerine hem cerrahi müdahale sonucu girilen erken menopoz için geliştirdiği tedavi seçenekleriyle Türkiye'de de kadın sağlığı alanında yeni bir dönemi başlattı. Menopozun farklı dönemlerine Novo Nordisk'in sunduğu çözümler şöyle:

Premenopoz: Düzensiz kanamalar, huzursuzluk, bitkinlik, vazomotor bozukluklar gibi tipik menopoz şikayetleri yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar ve son adet tarihine kadar devam eder.

Perimenopoz:

 

Perimenopoz: Son adet tarihinden bir yıl sonrasına kadar devam eden Perimenopoz'da görülen tipik menopoz şikayetler yaşanmaya devam eder ve üriner sistem bozuklukları ortaya çıkmaya başlar. Trisequens, bu dönemdeki tipik menopoz şikayetlerini ortadan kaldırıp, adetlerin düzenli olarak devamını sağlar.

Postmenopoz: İlk kez östrojen ve progesteron hormonlarını kesintisiz olarak aynı tablette barındıran Kliogest ise hem şikayetleri ortadan kaldırıyor, hem de postmenopoz dönemde artık adet görmek istemeyen kadınların isteklerine yanıt vererek bu dönemde oluşan kemik kaybını önlüyor.

Cerrahi menopoz: Yumurtalıkların ve rahmin cerrahi müdahaleyle alınması nedeniyle yaşanan erken menopozdur. Estrofem, tek başına östrojen verilmesinin uygun olduğu bu dönemdeki kadınlarda östrojen ihtiyacını karşılar.

Novo Nordisk, tedavi seçeneklerine bir de lokal tedavi yöntemi ekleyerek ürün portföyünü tamamladı. Vagifem vajinal semptomlarda yüksek etkinlik gösteren Türkiye'deki ilk ve tek doğal insan östrojeni içeren vajinal tedavi seçeneği olarak sunuldu.

Hangi dönemde olursa olsun yaşamın daha sağlıklı ve rahat geçmesi, hepsi de birbiriyle ilişkili bu dönemlerde uygulanacak "hormon replasman" tedavisiyle bağlantılı.

- A word from our sposor -

spot_img

Menopozda Yeni Tedaviler

Önceki İçerikMenopozda Hormon Tedavisi
Sonraki İçerikMenopoz Sonrası Kanama