Tüm yetişkin kadınların vajinası hakkında bilmesi gereken 17 şey

0
613
Tüm yetişkin kadınların vajinası hakkında bilmesi gereken 17 şey
Tüm yetişkin kadınların vajinası hakkında bilmesi gereken 17 şey

Tüm yetişkin kadınların vajinası hakkında bilmesi gereken 17 şey

Kendi cinselliğiniz ve anatominiz hakkında bilgi sahibi olun!

1- Hayır, dışarıdan gördüğünüz şey vajinanız DEĞİL

6333f99852b2b26b6482324f33adca1c

Popüler kullanımına rağmen, vajina kalça bölgenizin arasındaki bölgenin tamamını belirten bir kelime değildir. Vulva, kadın genital organının dış bölgesini ifade eden kelimedir.Vajina ise vulva ile serviks ve rahmi bağlayan bir tüptür ve doğum kanalı olarak görev görür, aynı zamanda adet kanaması da buradan olur

2-Vajinanın dıştan görebileceğiniz tek kısmı vajinanın girişidir

Giriş, vulvada görebileceğin deliktir (ki sende anüs ve üretra ile birlikte üç tane vardır) ve bu tamponlardan tut da parmakların ve penisin girdiği deliktir.

3- İki labianız var

Onlara labia majora (dış küme) ve minora (iç küme) denir. Birçok kişi bunu görünüşü nedeniyle ‘’dudaklar’’ olarak adlandırır.

4-Labianın büyük ya da küçük olması için bir neden yoktur

Labia büyük ya da küçük diye düşünülebilir, ama aslında durum böyle değildir. İnsan vücudundaki her şey gibi çeşitli boyutlardadır.Bazı insanlar labialarının büyük olduğunu düşünürken bazıları normalden küçük olduğunu düşünür.

5-Labianız önemli bir amaca hizmet ettiği için onu önemseyin!

Labia, vajinanı bakteri ve diğer patojenlerden korumakla yükümlüdür. Labian losyon, parfümlü sabun, su , başka bir beden uzuvları ve sex oyuncakları hariç hiçbir şeyi hoş karşılamaz, bu yüzden ona nazik davran! Bikini ağdası yaptırırken ya da jiletle alırken de nazik ol.

6-Klitorisin ve penis başının aslında aynı işlevi vardır.

Tıpkı penis gibi, klitorisin de boyutu küçük bir bezelyeden lima fasulyesine kadar değişiklik gösterebilir. Dr. Shepherd, penis başının anatomik olarak neredeyse klitorisin aynısı olduğunu, aralarındaki en büyük benzerliğin ise ikisinin de binlerce sinir ucu bulundurması olduğunu söylüyor. Öyleyse her ikisi de seks sırasında inanılmaz derecede tepki verme eğilimindedir. Ancak klitoris penis başından neredeyse iki kat fazla sinir ucuna sahiptir!

7-İnansanız da inanmasanız da klitoris penis başından çok daha büyüktür.

Bunu ‘’buz dağının bir ucu’’ şeklinde düşünebiliriz. Klitoris dediğimiz şey aslında onun en uç noktasıdır. Vulvanın yüzeyindeki küçük düğme yapısı vajinanın ağzına kadar vücuda derinlemesine uzanır ve lades kemikleri gibi uzanan yapılara sahiptir. Yani tamamı çok daha büyüktür.

8- G-noktası vajinal bir efsaneye benzer.

Vajinanızda G noktası denebilecek büyülü bir yer bulamazsınız. Ancak bu, G noktasının uyarılması ve orgazm üzerine yeminler eden sayısız insanı yok etmek anlamına gelmiyor elbette. İnsanların G noktası dedikleri şey büyük olasılıkla klitorisin dahili bir uzantısı. Gerçekten de sihirli bir yapı!

9-Klitorisin boyutu ile hassasiyet seviyesi arasında hiçbir ilgi yoktur.

Bazı insanlar turşu boyutunda klitorise sahipken, bazıları daha minik bir klitorise sahiptir. Ne kadar hassas olduğunuz her iki durumda da önemli değil.

10-Birçok insan tüm vajinayı ‘’Venüs Tepesi’’ olarak açıklar.

Düz durup baktığınızda, venüs tepesi dediğimiz şey vajinanız değil doğrudan vulvanızın üstündeki et höyüğüdür. Ergenliğe girdikten sonra genellikle bu bölgedeki kıllar büyür.

11-Serviks seks sırasında bazen çarptığınız bölgedir. Rahim ve vajinayı böler.

Serviks ortasında küçük delik olan bir çöreğe benzeyen küçük bir yapıdır. Bu, adet kanının çıktığı, spermin girdiği ve doğum sırasında genişleyen bir deliktir.

12-Hamilelik boyunca fetüsün büyüdüğü yer rahimdir.

iStock-655425292

Fetüs olmadıkça rahmi rahim olarak adlandırmak yanlış olabilir. Armut şeklindedir ve yaklaşık bir yumruk büyüklüğündedir.

13-Uyarıldığınızda rahim vajinayı uzatmak için yukarı kalkar.

Buna “çadır kurma” denir.

14- İki tane yumurtalığınız vardır ve tüm yumurtalar burada yaşar.

Sahip olduğunuz bütün yumurtalarla doğduğunuz doğrudur. Yumurtalıklarınız da östrojen, progesteron ve testosteron hormonları üretmekle sorumludur. Adet döneminin bir parçası olarak ergenlik çağında her ay bir yumurta bırakmaya başlarlar.

15-Yumurtalıklarınız,adet döngüsünde hem sola hem sağa yumurta bırakmazlar.

Bir ay soldaki yumurtalıklarınızın, bir sonraki ay sağdaki yumurtalıklarınızın yumurta bıraktığını söyleyebiliriz.

16-Yumurta kanalınız yumurtalıkları rahme bağlar.

Spermler yumurtalıkta bekleyen yumurtaları almak için yumurta kanalında yolculuğa çıkarlar.

17-Tüm rivayetlere rağmen hala kızlık zarınız bozulmamış olabilir.

640xauto (4)

Birçok kez cinsel birliktelik yaşamış olsanız bile kızlık zarınız hala bozulmamış olabilir. Normal şartlarda kızlık zarı biraz gergindir ve ilk cinsel birliktelikte kanamaya neden olabilir. Bir sonraki seks deneyiminizde “Hala kızlık zarı varsa bakire değildir” diyen kaba biriyle karşılaşabilirsiniz, bunun yanlış bir bilgi olduğunu gönül rahatlığıyla anlatabilirsiniz

MyNet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.